Volkswagen vynaloží 3,5 miliardy eur do digitálních aktivit

Výrobce automobilů Volkswagen do roku 2025 investuje 3,5 miliardy eur (90 miliard Kč) do rozvoje svých digitálních aktivit a produktů, včetně cloudové platformy, která propojí vozidla, a služby sdílení aut.

Automobilka podle svého prohlášení pracuje na novém softwaru operačního systému nazvaného vw.OS, který se bude nacházet od roku 2020 v elektrických vozech značky VW. Tyto vozy budou mít zcela novou elektronickou architekturu navrženou tak, aby umožnila funkce autonomního řízení. Místo toho, aby v každém voze bylo kolem 70 různých senzorů a kontrolních zařízení fungujících nezávisle, nový operační systém propojí různé senzory. Informace zjištěné parkovacím senzorem tak budou moci být spojené s brzdami, řízením a mapami s vysokým rozlišením, což umožním, aby auto samo zaparkovalo, jakmile palubní kamera objeví volné parkovací místo.

Volkswagen uvedl, že bude snadnější provádět aktualizaci softwaru pro auta, pokud operační systém bude navržen interně, než kdyby závisel na softwaru třetí strany.

Automobilka rovněž oznámila, že v druhém čtvrtletí příštího roku spustí v Berlíně službu sdílení aut nazvanou We Share. K dispozici by měla mít 2000 elektrických aut. Postupně chce se službou expandovat na hlavní evropské trhy a do vybraných měst v USA a Kanadě, napsala agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Volkswagen vynaloží 3,5 miliardy eur do digitálních aktivit Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Do kraje kopců a vrchovin za nejlepším česnekem

  Komerční sdělení ·

  Krajinu Zlínského kraje tvoří převážně kopce, pahorkatiny a vrchoviny, ale přitom půda zůstává úrodná. Najdete zde vinařská údolí, historické památky i odkaz Tomáše Ba…

 2. Fed by mohl brzy zvýšit základní úrokové sazby

  Byznys ·

  Americká centrální banka (Fed) naznačila, že by v září mohla přistoupit k dalšímu zvýšení základní úrokové sazby, pokud se ekonomika bude vyvíjet podle očekávání. Vypl…

 3. Výrobce telefonů Xiaomi se vrátil k zisku

  Byznys ·

  Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi v rámci druhého čtvrtletí hospodařil s čistým ziskem 14,63 miliardy jüanů (47,4 miliardy Kč). Oproti tomu ve stejném období loň…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.