Volkswagen vybuduje v Bratislavě karosárnu za půl miliardy eur

Německá automobilka Volkswagen začne od příštího týdne ve své továrně v Bratislavě s výstavbou nové karosárny za půl miliardy eur (13,7 miliardy korun). Oznámil to dnes mluvčí slovenského závodu Volkswagenu Vladimír Machalík. 

Investice do nové karosárny Volkswagenu má zvýšit zaměstnanost v podniku, ve kterém na Slovensku pracuje téměř 10.000 zaměstnanců. Volkswagen se v zemi řadí k největším zaměstnavatelům a exportérům.

Slovenská divize Volkswagenu je totiž největším výrobcem aut ze závodů tří automobilek, které mají své továrny na Slovensku. Volkswagen zde vyrábí sportovně užitková vozidla (SUV) Volkswagen Touareg, Audi Q7, části vozu Porsche Cayenne a také malé automobily Škoda Citigo, Seat Mii a Volkswagen up!, které jsou postaveny na stejné platformě. V příštím roce také začne Volkswagen na Slovensku vyrábět karoserie pro SUV Bentley Bentayga.

Loni Volkswagen snížil produkci aut na Slovensku meziročně o 7,5 procenta na 394.474 automobilů, což odůvodnil přípravou výroby nových modelů a nižší poptávkou na ruském trhu.

Nová karosárna a již dříve postavená lisovna jsou součástí pětiletého investičního balíku automobilky na Slovensku v hodnotě 1,5 miliardy eur, který automobilka ohlásila v roce 2011.

 

Zdroj: ČTK

Volkswagen vybuduje v Bratislavě karosárnu za půl miliardy eur Foto: FotograFFF / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.