Volkswagen se zaměří na větší decentralizaci a předá zodpovědnost za řízení svým značkám

Německý výrobce automobilů Volkswagen informoval o nové strategii zaměřené na větší decentralizaci. Zodpovědnost za řízení regionů tak předá svým značkám. V pátek o tom informoval ředitel společnosti Herbert Diess, jenž převzal vedení automobilky v dubnu. Bezprostředně poté odstartoval proměnu firemní struktury, jejíž cílem je koncern zeštíhlit a podpořit rozvoj jeho značek. Škoda Auto bude nyní zodpovídat za Indii a Rusko.

Stěžejní značka osobních automobilů Volkswagen převezme zodpovědnost za Severní Ameriku, Jižní Ameriku a subsaharský region, regiony Blízkého východu a Asie pak bude mít na starosti automobilka Audi. Severní Afrika připadne Seatu, zatímco Čína zůstane pod vedením koncernu.

Diess chce rozhodovací procesy decentralizovat tak, aby jednotlivé divize v rámci nové šestičlenné struktury nemusely pokaždé žádat o schválení centrálu.

Strukturu bude tvořit skupina Volume (vozy pro masový trh značek VW, Škoda, Seat, lehké užitkové vozy a divize Moia zaměřená na moderní dopravní služby typu sdílení automobilů), skupina Premium - prémiové vozy (značky Audi, Lamborghini, Ducati), skupina Super Premium (luxusní vozy typu Porsche, Bentley, Bugatti), skupina nákladních vozů a autobusů Volkswagen Truck & Bus a ještě divize nákupu a finanční divize. Jednotlivé divize budou moci přijímat samostatná rozhodnutí.

 

 

Zdroj: ČTK

Volkswagen se zaměří na větší decentralizaci a předá zodpovědnost za řízení svým značkám Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.