Volkswagen se pokusí přesvědčit majitele starších vozů k přechodu na čistější modely

Německý výrobce automobilů Volkswagen plánuje stimulovat majitele starších vozů s naftovými motory, aby se přesunuli k „čistějším“ modelům a přispěli tak ke snížení znečištění ovzduší. Německá automobilka o tom v pátek informovala v rámci pátečního prohlášení.

V současné době se připravují pobídky týkající se modelů splňujících emisní normy Euro 1 až Euro 4. Finanční stránku věci však automobilka nespecifikovala. Pobídky se budou vztahovat na osobní automobily všech značek skupiny, tedy Audi, Seat, Škoda, Porsche a na užitkové vozy VW. Šéf společnosti Matthias Müller uvedl, že sada pobídek bude představena již brzy.

Kromě toho Volkswagen v rámci středeční dohody automobilek s německou politickou špičkou instaluje nový software do zhruba čtyř milionů modelů splňujících normy Euro 5 a Euro 6.

 

 

Zdroj: ČTK

Volkswagen se pokusí přesvědčit majitele starších vozů k přechodu na čistější modely Foto: AR Pictures / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Vysoká těžba ropy tlačí její cenu dolů

    Byznys ·

    Neustávající vysoká těžba ropy společně s vývozem ze států sdružených v Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) se ve čtvrtek podepsaly u poklesu cen černého zlata na…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.