Volkswagen omezí plat svého ředitele, maximálně dostane 10 milionů eur ročně

Německý výrobce automobilů Volkswagen plánuje omezit roční plat svého generálního ředitele na maximálně deset milionů eur (zhruba 270 milionů korun). Agentuře Reuters to v pondělí uvedl zdroj obeznámený se situací. Dozorčí rada koncernu má hovořit o nových pravidlech pro odměňování v rámci svého únorového zasedání. Na Volkswagen se kvůli odměnám vedení v době skandálu dieselgate snesla ostrá kritika od veřejnosti i politiků. 

Bývalý generální ředitel Volkswagenu Martin Winterkorn býval nejlépe placeným firemním ředitelem v Německu. Za rok 2014 například obdržel téměř 16 milionů eur (zhruba 430 milionů korun). Na podzim následujícího roku Winterkorn v důsledku emisní aféry odstoupil z funkce. I tak ale od Volkswagenu za rok 2015 obdržel 7,3 milionu eur (téměř 200 milionů Kč), napsala agentura Reuters.

Volkswagen předloni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Aféra se týká i zhruba 1,2 milionu vozidel Škoda Auto. Skandál vedl k prudkému poklesu ceny akcií Volkswagenu a náklady spojené s jeho urovnáním těžce zasáhly hospodářské výsledky podniku.

 

 

Zdroj: ČTK

Volkswagen omezí plat svého ředitele, maximálně dostane 10 milionů eur ročně Foto: josefkubes / Shutterstock

reklama

Další články

  1. EET ohrožuje existenci desítek trafik

    Byznys ·

    Zavedení povinnosti elektronické evidence tržeb (EET) nutí několik desítek trafikantů přemýšlet o ukončení jejich činnosti. Většinou to zvažují menší nezávislí živnost…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.