Volkswagen obnoví jednání o sporu s dodavateli komponentů

Německý výrobce automobilů Volkswagen dnes obnoví jednání s dodavateli komponentů, s kterými se dostal do sporů. V neděli o tom informoval mluvčí automobilky Christoph Adomat. Potvrdil tak zprávu nedělníku Bild am Sonntag. Kvůli sporům s dvěma dodavateli musela společnost pozastavit produkci v některých továrnách a zkrátit pracovní dobu tisíců zaměstnanců.

Adomat podle listu The Wall Street Journal uvedl, že Volkswagen jednání s dvěma dodavateli v pátek přerušil a obě strany se dohodly, že v pondělí budou pokračovat. Dnes se také vedení firmy sejde ve své centrále ve Wolfsburgu s řadou dalších dodavatelů. Podle Adomata jde o běžnou praxi.

Volkswagen kvůli nedostatku dílů zastaví ode dneška na týden výrobu modelů Golf v domovské továrně koncernu ve Wolfsburgu a problémy mají kvůli sporu s dvojicí dodavatelů i další továrny. Tisíce zaměstnanců musejí na dovolenou, další čeká zkrácená pracovní doba.

Závažné problémy automobilce působí spor s dvojicí dceřiných firem saské společnosti Prevent. Jde o firmu ES Automobilguss, která zastavila dodávky litinových dílů potřebných pro výrobu převodovek, a o společnost Car Trim, jež dodává potahy na sedadla.

Pozadí sporu není zcela zřejmé, mluví se ale o tom, že by za konfliktem mohl stát jeden společný projekt, ze kterého sešlo. Firmy Car Trim a ES Automobilguss o víkendu Volkswagen obvinily, že bez vysvětlení a nabídky kompenzace ruší kontrakty, které s nimi uzavřel, což je přimělo zastavit dodávky.

 

 

Zdroj: ČTK

Volkswagen obnoví jednání o sporu s dodavateli komponentů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Útok na svatbě v Turecku si vyžádal 30 mrtvých

    Společnost ·

    Sobotní pumový útok na svatbu v jižním Turecku připravil o život nejméně 50 lidí a skoro stovka osob byla zraněna. Oznámily to dnes turecké úřady, které nejprve inform…

  2. Trump vyzval černošské voliče, aby ho volili

    Společnost ·

    Donald Trump, kontroverzní republikánský kandidát na prezidenta začal usilovat o hlasy černošských voličů. Na předvolebním shromáždění v michiganském Dimondale je přím…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.