Volkswagen nebude v rámci úspor zavírat žádné továrny

Německá automobilka Volkswagen nebude v rámci snižování nákladů uzavírat žádné továrny. Podle serveru Automobilwoche to dnes uvedl generální ředitel koncernu Martin Winterkorn. Součástí Volkswagenu je mladoboleslavská Škoda Auto.

Winterkorn již loni oznámil, že chce do roku 2017 snížit roční náklady klíčové divize vyrábějící auta s vlajkovou značkou VW o zhruba pět miliard eur (téměř 140 miliard Kč). "U ostatních značek jsou na cestě podobně ambiciózní programy," citoval dnes Winterkorna server Automobilwoche.

Škoda Auto loni po zprávě o Winterkornově úsporném plánu pro klíčovou divizi VW uvedla, že vyhodnocuje procesy a strukturu v podniku a snaží se nastavit efektivnější provoz.

Prodeje koncernu Volkswagen v loňském roce poprvé v historii překonaly deset milionů vozů. Samotná Škoda Auto poprvé pokořila hranici milionu prodaných aut. Volkswagen je z hlediska prodejů největší automobilkou v Evropě. Nejpozději do roku 2018 chce překonat zatím vedoucí Toyotu a stát se i největší automobilkou na světě.

Hospodářské výsledky za loňský rok Volkswagen ještě nezveřejnil. V samotném třetím čtvrtletí však koncernu stoupl provozní zisk o 16 procent na 3,23 miliardy eur. Mezi značky koncernu Volkswagen patří vedle Škody také Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini či Seat.

 

Zdroj: ČTK

Volkswagen nebude v rámci úspor zavírat žádné továrny Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Standard & Poor's zhoršila Řecku rating

    Byznys ·

    Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) dnes zhoršila úvěrové hodnocení Řecka o jeden stupeň na známku B minus. Sražení ratingu hlouběji do spek…

  2. Daimler v lednu prodal rekordní počet Mercedesů

    Byznys ·

    Německý automobilový koncern Daimler v lednu zvýšil prodej luxusních osobních aut Mercedes-Benz o téměř 14 procent na rekordních 125 865 vozů. Daimler uvedl, že prodej…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.