Volkswagen na tři týdny omezí výrobu ve své druhé největší továrně v Brazílii

Německý výrobce automobilů Volkswagen omezí na tři týdny výrobu ve své druhé největší továrně v Brazílii a 4 200 zaměstnanců pošle na nucenou dovolenou. Stane se tak kvůli poklesu poptávky způsobeném krizí. Oznámil to včera místní odborový svaz. Zástupci automobilky se ke zprávě nevyjádřili, napsala agentura Reuters.

Závod se nachází v Taubaté, asi 150 kilometrů severovýchodně od Sao Paula. V této továrně se vyrábí nejprodávanější model automobilky Golf, sedan Voyage a městský vůz Up.

Prodej aut v Brazílii klesá nejvíce za desetiletí a propadl se i vývoz do Argentiny. To přimělo automobilky v zemi omezit výrobu. Za první dva měsíce roku se prodej i výroba aut v zemi snížily zhruba o pětinu. Za 12 měsíců do února počet zaměstnanců v automobilovém průmyslu klesl o osm procent.

Volkswagen plánoval na počátku tohoto roku propustit 800 zaměstnanců v jedné z dalších brazilských továren. Toto oznámení však vyvolalo stávku a automobilka po deseti dnech nakonec plán zrušila a vyjednala se zaměstnanci novou pracovní smlouvu do roku 2019.

Brazílie je čtvrtým největším automobilovým trhem světa. Volkswagen tam má celkem čtyři továrny, jeho prodej v zemi však loni klesl o 12 procent. Volkswagen je v Brazílii druhou největší automobilkou za Fiatem.

Koncern, jehož součástí je i česká Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se chce stát také největším výrobcem automobilů na světě.

 

Zdroj: ČTK, Reuters

 

Volkswagen na tři týdny omezí výrobu ve své druhé největší továrně v Brazílii Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. McDonald's otestuje v Německu a USA dvě novinky

    Byznys ·

    Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's bude v několika provozovnách v Německu a USA testovat dvě novinky. V Německu chce začít nabízet roznášení…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.