Volkswagen je nucen omezit výrobu v Německu, údajně nemá dostatek dílů

Německý výrobce automobilů Volkswagen byl nucen omezit výrobu v částech své největší továrny v domovském Wolfsburgu. Ve středu o tom informovala podle agentury Reuters automobilka. Důvodem má být nedostatek dílů, který způsobila dodavatelská firma s odmítnutím dodržení plánu dodávek.

V závodě v německém Wolfsburgu se vyrábějí modely Golf, Tiguan nebo Touran. Továrna zaměstnává zhruba 60 000 lidí. Ve špičce dokáže vyrobit až 3800 aut denně.

„Dodavatel přerušil smluvně dohodnutou dodávku součástí,“ uvedla podle Reuters automobilka v e-mailovém sdělení. K dopadům na produkci a na zaměstnance se ale odmítla konkrétněji vyjádřit.

Německý list Bild dnes s odvoláním na interní sdělení vysoce postaveným manažerům napsal, že zásoby materiálu v tomto klíčovém firemním závodě vydrží pouze tento týden. Objemy výroby v příštím týdnu tak prý už není možné zaručit.

Volkswagen se potýká s následky emisního skandálu, který firmu stojí miliardy eur. Analytici očekávají, že největší evropská automobilka bude od svých dodavatelů zřejmě požadovat snížení cen, aby mohla zmírnit náklady na tuto aféru.

Mluvčí automobilky uvedla, že s nedostatkem součástí pro výrobu převodovek se potýká také závod ve městě Kassel v centrálním Německu. Více než 16 tisíc pracovníků tu vyrábí kromě převodovek také další automobilové součásti a elektrické motory. Dva zdroje blízké automobilce podle Reuters sdělily, že obdobné problémy má také závod Volkswagenu v severoněmeckém Emdenu, kde jistá společnost zastavila tento měsíc dodávky potahů na sedačky.

 

 

Zdroj: ČTK

Volkswagen je nucen omezit výrobu v Německu, údajně nemá dostatek dílů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.