Volkswagen investuje v Mexiku miliardu dolarů

Výrobce automobilů Volkswagen rozšiřuje montážní závod v mexickém městě Puebla a investuje do něj zhruba jednu miliardu dolarů (25,1 miliardy korun). Německá automobilka chce v modernizovaném závodě od příštího roku vyrábět kompaktní SUV Tiguan.  

Volkswagen plánuje investovat zejména do nové montážní linky. Díky investici by měly vzniknout až dva tísíce nových pracovních míst, dodal generální ředitel Volkswagen Mexico Andreas Hinrichs. Výroba nového Tiguanu začne koncem příštího roku a první vozy se začnou prodávat na počátku roku 2017, napsala agentura Reuters.

Volkswagen otevřel svůj závod v Pueble v roce 1964, loni tam vyrobil 475 tisíc vozů. Celkem se loni v Mexiku podle údajů mexického svazu automobilového průmyslu (AMIA) vyrobilo 3,2 milionu aut.

Mexiko je sedmým největším výrobcem aut na světě a čtvrtým největším vývozcem. Více než 80 procent zde vyrobených aut se prodá v zahraničí. Celková výroba aut v Mexiku loni stoupla o 27 procent a svaz AMIA očekává, že do roku 2020 výroba vzroste na více než pět milionů vozů. Celkové investice do automobilového sektoru činily v posledních dvou letech podle údajů mexické vlády 19 miliard dolarů.

Volkswagen je z hlediska prodejů největší automobilkou v Evropě, nejpozději do roku 2018 se chce stát i největší automobilkou na světě. Součástí koncernu jsou vedle hlavní značky VW také Škoda, Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche a Seat. Firma vyrábí i nákladní vozy pod značkami VW, Scania a MAN a vlastní výrobce motocyklů Ducati.


Zdroj: ČTK

Volkswagen investuje v Mexiku miliardu dolarů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ceny ropy kvůli rostoucím zásobám opět klesnou

    Byznys ·

    Nedávná obnova růstu cen ropy z šestiletých minim nebude mít dlouhého trvání a vrátí se díky rostoucím zásobám opět k poklesu. Agentura Reuters uvedla prognózy banky G…

  2. ECB dnes zahájí nákupy vládních dluhopisů

    Byznys ·

    Evropská centrální banka (ECB) dnes zahájí takzvané kvantitativní uvolňování měnové politiky. Jde o rozsáhlé nákupy vládních dluhopisů a dalších cenných papírů s cílem…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.