Volkswagen chystá odstávku výroby, důvodem je nezájem o vozy Passat

Automobilka Volkswagen se chystá na další odstávku výroby, která se dotkne jedné z její největších továren v Německu. Na vině je klesající poptávka po vozech Passat. V úterý o tom informovala německá firma. Volkswagen už minulý týden oznámil, že v továrně v severoněmeckém Emdenu přeruší provoz od 25. ledna do 3. února a následně ještě 21. února.

„Máme problémy v Anglii, Turecku a Rusku,“ řekl v úterý mluvčí podniku. „Poptávka po vozech Passat klesá, nemůžeme vyloučit další odstávku výroby,“ dodal. Závod v Emdenu, který zaměstnává kolem 9000 lidí, podle úterní zprávy nebude vyrábět ani 16., 17. a 21. února.

Továrna v Emdenu je nyní na pokles poptávky po vozech Passat obzvlášť citlivá. V říjnu totiž ukončila výrobu vozů CC a ještě nespustila produkci nového modelu Arteon, poznamenala agentura Reuters.

Koncern Volkswagen loni navzdory skandálu s měřením emisí zvýšil celkový prodej o téměř čtyři procenta na rekordních 10,3 milionu vozů. Pravděpodobně tak vystřídal japonského konkurenta Toyota Motor v čele světového automobilového trhu. Součástí Volkswagenu je i mladoboleslavská Škoda Auto.

 

 

Zdroj: ČTK

Volkswagen chystá odstávku výroby, důvodem je nezájem o vozy Passat Foto: TonyV3112 Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.