Volkswagen a Porsche svolávají 800 tisíc vozů aut na kontrolu pedálů

Německý automobilový koncern Volkswagen svolává po celém světě zhruba 800 tisíc sportovně užitkových vozů značek Volkswagen a Porsche kvůli možnému problému s pedály. Oznámila to včera firma.

Na kontrolu musí 391 000 vozů Volkswagen Touareg a 409 477 vozů Porsche Cayenne vyrobených mezi rokem 2011 do letošního roku. Příčinou je možný uvolněný pojistný kroužek v pedálovém systému.

Automobilka Porsche, která je podobně jako mladoboleslavská Škoda Auto jednou z divizí koncernu Volkswagen, uvedla, že na problém se přišlo v rámci interní kontroly. U nejnověji vyráběných modelů byl již odstraněn.

Svolávací akce má preventivní charakter, uvedl také koncern ve včerejším sdělení.

Volkswagen již ve středu oznámil, že kvůli možným problémům s elektronikou svolává po celém světě zhruba 177 tisíc novějších vozů Passat, z toho 63 tisíc aut v Německu. Obdobně Škoda Auto včera uvedla, že svolává do servisu svůj nejnovější model Superb. Potíže s elektronikou by se podle ní mohly vyskytnout u zhruba 25 000 vozů, u více než poloviny z nich je již závada opravena.

Největší evropská automobilka se v poslední době potýká s následky největšího skandálu ve své historii poté, co loni v září přiznala, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instalovala software umožňující manipulovat s testy emisí.

Obě nejnovější svolávací akce s tzv. aférou Dieselgate nesouvisejí.

 

 

Zdroj: ČT

Volkswagen a Porsche svolávají 800 tisíc vozů aut na kontrolu pedálů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.