Volební speciál: Jaká politická strana nabízí nejlepší program?

Pár týdnů zbývá do voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, je tedy nejvyšší čas zorientovat se v politických stranách, respektive v tématech, s nimiž jdou do voleb. Co jednotlivé strany voličům slibují? Všechny hlavní informace přinášíme v našem volebním speciálu.

Do říjnových voleb se přihlásilo 31 volebních uskupení. Je jich o sedm více než při minulých, předčasných volbách v roce 2013. 

Nominace předložily téměř všechny dosavadní sněmovní strany tedy ČSSD, ANO 2011, KSČM, ODS, TOP 09, KDU-ČSL, Starostové a nezávislí a Tomio Okamura se svým novým uskupením Svoboda a přímá demokracie. Kandidují ve všech krajích podobně jako Česká pirátská strana, Strana zelených, Strana svobodných občanů nebo hnutí Referendum o Evropské unii. Některá uskupení se ovšem nominovala jen v Praze či na jižní a severní Moravě.

Kromě tradičních stran, které jsou již z parlamentní politiky známy, se o hlasy voličů bude ucházet řada nováčků, ať už jsou to Realisté Petra Robejška, Dobrá volba 2016 nebo hnutí Sportovci pro společnost.

Postupně vás ve volebním speciálu na Zet.cz seznámíme s těmito pěti hlavními tématy:

1. Mzdy

2. Členství v EU

3. Daně

4. Bezpečnost a migrace

5. Přijetí eura

 

Zdroj: Zet

Volební speciál: Jaká politická strana nabízí nejlepší program? Foto: Zet

reklama

Další články

  1. EU opustí společně s Británií i Severní Irsko

    Společnost ·

    Společně s Británií odejde z Evropské unie, jejího jednotného trhu a celní unie v jednom sledu rovněž Severní Irsko. V neděli o tom informoval v severoanglickém Manche…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.