Vodafonu klesl do září počet zákazníků o 64 tisíc na 3,3 milionu

Tuzemské pobočce mobilního operátora Vodafone klesl do září meziročně počet zákazníků o 64 tsíc na 3,3 milionu a vrátil se tak na úroveň podzimu roku 2011. Podíl tarifních uživatelů se zvýšil o 1,7 procentního bodu na 57,3 procenta. Vyplývá to z údajů mateřské Vodafone Group. Český Vodafone lokální výsledky nekomentuje.

Oba konkurenční operátoři přitom zaznamenali opačný trend. T-Mobile zvýšil počet zákazníků o šest procent na 5,73 milionu SIM karet a Telefónice přibylo jedno procento klientů na celkových 5,07 milionu.

Celkový počet aktivních SIM karet na českém trhu ve třetím čtvrtletí překonal hranici 14 milionů. Na klasické mobilní operátory připadalo na 14,1 milionu SIM karet a na virtuální operátory dalších několik set tisíc. Jejich zákazníky si T-Mobile, O2 a Vodafone započítávají jen zčásti.

Nejmladší mobilní operátor Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí skupiny Vodafone Group. Na trhu začal působit pod značkou Oskar v roce 2000.

Zdroj: ČTK

Vodafonu klesl do září počet zákazníků o 64 tisíc na 3,3 milionu Foto: CTK.cz

reklama

Další články

  1. Evropané se stále méně zajímají o kulturu

    Společnost ·

    Evropany stále méně zajímá kultura, ukázal nedávný průzkum Eurobarometr. Od roku 2007, kdy bylo podobné šetření podniknuto naposledy, poklesl v EU zájem o všechny k…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.