Vodafone expanduje do sektoru technologií pro vzdálený přístup

Společnost Vodafone, která je druhým největším mobilním operátorem na světě, se dohodla na koupi italského poskytovatele elektronických služeb v automobilovém průmyslu Cobra Automotive Technologies za 145 milionů eur (čtyři miliardy korun). Akvizice je součástí strategie, v rámci které Vodafone plánuje expandovat do oblasti bezdrátového propojování přístrojů.

Vodafone se tak stejně jako další světoví operátoři chce zapojit do odvětví M2M (Machine to Machine), které uživateli umožňuje vzdálenou správu zařízení a bezdrátový přenos dat. Mobilní operátoři po celém světě počítají s tím, že M2M bude výrazným zdrojem jejich růstu, a to díky propojení přístrojů v sektorech jako zdravotnictví, automobilový průmysl, doprava a energetika.

Italská Cobra Automotive Technologies poskytuje služby v oblasti bezpečnosti, telekomunikací a sledování aut pro automobilový průmysl a pojišťovny.Vodafone nabídl akcionářům firmy Cobra za jednu akcii 1,49 eura. Majoritním akcionářem italské společnosti je Intek Group, který již souhlasil, že svůj podíl 51,4 procenta prodá Vodafonu za 74,3 milionu eur.

„Spojení Vodafonu a Cobry vytvoří nového globální poskytovatele propojovacích automobilových služeb,“ citovala agentura Reuters ředitele oddělení M2M Vodafonu Erika Brenneise. „Plánujeme investovat do tohoto podnikání a nabídnout našim automobilovým a pojišťovacím zákazníkům celou řadu telematických služeb,“ dodal.

Zdroj: ČTK

Vodafone expanduje do sektoru technologií pro vzdálený přístup Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kvůli bojům v Iráku se zvyšují ceny ropy

    Byznys ·

    Obavy z eskalujících bojů v Iráku dnes vytlačily světové ceny ropy na několikaměsíční maxima. Severomořská ropa Brent získala zhruba dva dolary a vyhoupla se až na…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.