Vodafone bude muset zaplatit rekordní pokutu, v Británii porušil ochranu spotřebitelů

Společnost Vodafone dostala pokutu v hodnotě 4,6 milionu liber (139,1 milionu korun od britského úřadu pro regulaci telekomunikačního trhu Ofcom. Telekomunikační společnost vážně porušila pravidla ochrany spotřebitelů. Jde o největší pokutu, jakou úřad v minulosti udělil. Informaci uvedl server BBC.

Podle úřadu uvedl Vodafone v omyl část zákazníků s předplacenou kartou při vybírání poplatků za dobití kreditu. Vodafone rovněž porušil pravidla při vyřizování stížností zákazníků.

Vodafone se za své chování omluvil a uvedl, že je odhodlán dát vše do pořádku. Vodafone má v Británii 20 milionů zákazníků mobilních služeb.

Úřad při vyšetřování zjistil, že Vodafone nepřipsal 10 452 zákazníkům jejich kredit na mobilní telefon. Zákazníci za dobu 17 měsíců přišli celkem o 150 tisíc liber. Problémy souvisely se zavedením nového fakturačního systému a Vodafone nebyl schopen dostatečně rychle zareagovat, aby vyřešil tento problém, uvedl regulátor. Druhé pochybení Vodafonu se týkalo jeho zaměstnanců zákaznických služeb a špatného procesu při řešení stížností, z nichž některé nebyly řešeny spravedlivě a včas.

„Selhání Vodafonu bylo vážné a nepřijatelné a pokuta posílá jasné varování všem telekomunikačním společnostem,“ uvedla ředitelka Ofcom Lindsey Fussellová. „Telefonní služby jsou důležitou součástí života lidí a očekáváme, že se všemi zákazníky se bude zacházet spravedlivě a v dobré víře.“

Vodafone uvedl, že již většině zákazníků nahradil jejich kredit, pouze 30 se mu jich zatím nepodařilo nalézt. Investoval také do zlepšení svých služeb zákazníkům a školení zaměstnanců.

 

 

Zdroj: ČTK

Vodafone bude muset zaplatit rekordní pokutu, v Británii porušil ochranu spotřebitelů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Panama přestává být daňovým rájem

    Byznys ·

    Panama ve čtvrtek podepíše mnohostrannou úmluvu o sdílení detailů týkajících se zahraničních daňových poplatníků s dalšími vládami. Jde tak o velký krok, který povede …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.