Vláda projedná koupi raketometů za miliardu korun

Vláda v pondělí projedná několik nařízení, která se týkají bezpečnosti munice a pravidel pro držení zbraní. Na jednání kabinetu zazní také informace ministerstva obrany o plánovaném nákupu protiletadlových raketometů za zhruba miliardu korun. Návrhy zákonů na programu jednání nejsou, ministři už dříve avizovali, že na schválení nově předložených návrhů zákona už nezbývá do voleb čas.

Členové kabinetu se budou zabývat i akčním plánem na hospodářské oživení Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, které byly zasaženy útlumem těžby uhlí. Uskutečnění plánu si v příštích třech letech vyžádá zhruba 42 miliard korun, z toho 6,1 miliardy letos.

Vláda rovněž projedná zavedení vízového programu pro investory ze zemí mimo Evropskou unii. Cizinci, kteří v Česku investují nejméně 75 milionů korun a vytvoří alespoň 20 nových pracovních míst, budou moci žádat o získání povolení k dlouhodobému pobytu.

 

Zdroj: ČTK

Vláda projedná koupi raketometů za miliardu korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Irák porazil v Mosulu Islámský stát

    Společnost ·

    Irák oznámil vítězství nad teroristy ze samozvaného Islámského státu (IS) v Mosulu. Do města v neděli přijel premiér Hajdar Abádí, aby vojákům osobně blahopřál. S odvo…

  2. Hackeři se nabourali do amerických elektráren

    Byznys ·

    Hackeři operující ve prospěch cizího státu se nabourali do nejméně tuctu amerických elektráren, včetně kansaské jaderné elektrárny Wolf Creek. Informovala o tom v páte…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.