Vláda finančně podpoří investice v průmyslové zóně u Žatce, řekl Rusnok

Vláda dnes schválila podporu 63,4 milionu korun americké Johnson Controls pro její investici na rozšíření výroby autodílů v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Firma chystá investovat během tří let 1,3 miliardy korun a vytvořit přes 500 pracovních míst. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Jiří Rusnok.

Společnost JC Interiors Czechia, dceřiná společnost koncernu Johnson Controls, v zóně Triangle chystá rozšíření výroby palubních přístrojových desek a dveřních panelů pro automobilový průmysl. Na konci loňského roku tam zaměstnávala 170 lidí.

Na Lounsku, které se řadí mezi regiony s vysoce nadprůměrnou nezaměstnaností, nyní vytvoří dalších 537 pracovních míst. Za to firma od státu v souladu se zněním zákona o pobídkách investor požaduje poskytnutí podpory ve výši pěti procent celkových nákladů. Firma předpokládá návratnost investice v prvním roce plného fungování závodu, kdy jen na odvodech na zdravotní a sociální pojištění zaměstnanců bude státu tato počáteční podpora odvedena zpět.

Johnson Controls v červenci oznámil, že postupně do konce září 2014 ukončí kvůli klesající poptávce výrobu autopotahů ve svém závodě v Roudnici nad Labem. Část z 1635 propouštěných zaměstnanců bude moci přejít do jiných provozů v Česku. Novou továrnu na výrobu systémů a součástek pro automobilové sedačky koncern otevře v roce 2015 v Boru u Tachova. Stavba začne příští rok a první výrobky ji opustí o rok později.

Johnson Controls působí v Česku od roku 1993 a nyní má v tuzemsku vedle roudnické továrny dalších devět závodů, například v Žatci, České Lípě, Strakonicích a ve Stráži pod Ralskem. Johnson Controls zaměstnává v ČR kolem 6200 zaměstnanců. Mateřský koncern Johnson Controls působí ve 150 zemích a s loňskými tržbami 42 miliard dolarů patří mezi největší globální dodavatele pro automobilový průmysl.

Zdroj: ČTK

Vláda finančně podpoří investice v průmyslové zóně u Žatce, řekl Rusnok Foto: ČTK

reklama

Další články

 1. Indie spustila jadernou elektrárnu na jihu země

  Byznys ·

  Největší indická jaderná elektrárna, jejíž stavbu provázely protesty obyvatel a četné odklady, vyrábí energii a v úterý byla napojena na rozvodnou síť na jihu země. In…

 2. Evropská komise vyzvala Řecko k urychlení reforem

  Byznys ·

  Podle Evropské komise učinilo silně zadlužené Řecko pokroky při řešení svých rozpočtových problémů, mělo by ale zrychlit zavádění strukturálních reforem a zvýšit e…

 3. Yahoo v USA návštěvností překonal Google

  Tech ·

  Internetová společnost Yahoo v září už třetí měsíc za sebou překonala v návštěvnosti stránek ve Spojených státech svého konkurenta Google. Vyplývá to z dnešních ú…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.