Vlastník Pilsner Urquell vstoupí na britský trh, kupuje londýnský pivovar Meantime

Druhá největší pivovarská skupina na světě SABMiller, která vlastní i pivovar Pilsner Urquell, kupuje londýnský pivovar Meantime Brewing Company. Využije tak aktuálního boomu rukodělných pivovarů ve Velké Británii. SABMiller uvedl, že plánuje zvýšit prodeje piva Meantime v Británii mimo jeho londýnskou základnu a zvažuje i export do Evropy. Informoval o tom server The Guardian.

Meantime je velmi mladým pivovarem, zve svém greenwichském bytě ho založil v roce 1999 sládek Alastair Hook. Nyní už má ve stejné londýnské části moderní pivovar s dvěma hospodami a mezi jeho nejpopulárnější produkty patří London Porter, London Lager a London Pale Ale.

Hook a výkonný ředitel Mentime Nick Miller budou pivovar nadále provozovat. Budou dostávat finanční prostředky na rozšíření Greenwichského pivovaru a budou mít rovněž na starosti vývoj nových produktů pro SABMiller.

Podle The Guardian si je SABMiller vědom nezávislého postavení rukodělných pivovarů, které přispívá k jejich popularitě u konzumentů, a proto zdůraznil, že chce ponechat autonomii a odlišný charakter pivovaru Meantime.

Británie je uprostřed pivovarnického boomu. Počet pivovarů se zvýšil v průběhu dvou let o 10% na více než 1200. Nejvíce jich roste v okolí Londýna, Leedsu a dalších větších měst, všímá si The Guardian.

 

Zdroj: The Guardian

Vlastník Pilsner Urquell vstoupí na britský trh, kupuje londýnský pivovar Meantime Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.