Vklady v řeckých bankách se v květnu ocitly na jedenáctiletém minimu

Objem vkladů v řeckých bankách klesl v květnu na 135,7 miliard eur (3,7 bilionu Kč), čímž se dostal na nejnižší úroveň za téměř 11 let. Vyplývá to z údajů zveřejněných Evropskou centrální bankou (ECB). Vkladatelé si v květnu vybrali téměř 3,7 miliardy eur.

Pro řecké bankovní ústavy je v současnosti jedinou náhradou za odliv vkladů program nouzového financování (ELA). Rada guvernérů ECB se dnes znovu rozhodla nechat objem úvěrů v rámci tohoto programu beze změn, uvedl zdroj agentury Reuters. Strop úvěrů pro řecké banky tak nyní činí zhruba 89 miliard eur. Na této úrovni zůstává dnes třetí den v řadě, napsal Reuters.

Představitelé Řecka a mezinárodní věřitelé zatím v posledních dnech usilovně jednají o podmínkách uvolnění dalších peněz pro Řecko. Finance Atény potřebují do konce června, kdy je čeká splátka Mezinárodnímu měnovému fondu. Neschopnost splácet by mohla vyústit až v odchod země z eurozóny. Průlom v jednáních po týdnech rozhovorů zatím nenastal.

 

Zdroj: ČTK

Vklady v řeckých bankách se v květnu ocitly na jedenáctiletém minimu Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.