Vivendi prodá svůj podíl ve výrobci her Ubisoft za 2 miliardy eur

Francouzský mediální gigant Vivendi prodá svůj podíl ve výrobci videoher Ubisoft za dvě miliardy eur (50,8 miliardy Kč) skupině investorů, která zahrnuje čínskou technologickou firmu Tencent. Vivendi vlastní ve výrobci her Assassin's Creed či South Park podíl 27,3 procenta.

Pro Vivendi je prodej akcií velkou prohrou. Firma původně plánovala, že z videoher učiní jeden z hlavních pilířů svého podnikání, spolu s reklamou, hudbou a placenou televizí. Vivendi navyšovala svůj podíl v Ubisoftu od roku 2015. Nyní se zavázala, že v příštích pěti letech nekoupí další akcie Ubisoftu.

Tencent je největší asijskou firmou s akciemi na burze, její tržní hodnota je zhruba 540 miliard dolarů (11,1 bilionu Kč). Firma masivně investuje do expanze své herní říše doma i v zahraničí. Loni nabídla několik svých her v zahraničí. Aktivity firmy však mají širší záběr, od sociální sítě po internetové platby.

Ubisoft a Tencent také vytvoří strategické partnerství, které má pomoci v expanzi Ubisoftu v Číně. Ta je největším trhem s videohrami na světě s ročními tržbami 32,5 miliardy dolarů, napsala agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Vivendi prodá svůj podíl ve výrobci her Ubisoft za 2 miliardy eur Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.