Video: V historicky prvním mistrovství světa v závodech dronů zvítězil patnáctiletý Brit

Historicky první mistrovství světa v závodech dronů má i svého prvního vítěze. Stal se jím patnáctiletý Brit Luke Bannister (Banni), který se postaral o senzaci, když zvítězil v konkurenci 150 nejlepších pilotů z celého světa. V historické premiéře „World Drone Prix“ v Dubaji tak dovedl svůj tým X-Blades Banni-UK k vítězství (250 tisíc dolarů). Hlavní část závodů včetně semifinálového a finálového letu proběhla 11. – 12. března. Soutěžící se dočkali celkové prize money jednoho milionu dolarů. O události informoval technologický server Gizmag.com.

Piloti si mohli vybrat ze dvou kategorií, mezi něž patří samotné závody a freestyle. Další ceny pak piloti získali za nejrychlejší kolo. V této kategorii přitom zvítězil místní tým ze Spojených arabských emirátů.

Zdroj: World Drone Prix: Vítěz Luke Bannister

Za hlavní událost se považuje závodní kategorie, která se uskutečnila na futuristicky vyhlížející trati. 150 týmů doufalo v úspěšnou kvalifikaci, která by je dostala do finále. V něm bojovalo o historický úspěch 32 pilotů. Závodníci se kvalifikovali podle serveru Genus Plus na trati o rozměrech 30 x 60 m.

Zdroj: World Drone Prix: Jeden z pilotů

Piloti dronů používají k jejich řízení speciální brýle pro přenos FPV (pozn. redakce – pohled z první osoby). Drony dosahují rychlosti až 100 km/h. Piloti museli podobně jako při závodech Formule 1 zastavit v boxu kvůli potřebné výměně baterie. Na dronech byla podle Genus Plus umístěna dvě stě gramová krabička, jež umožnila přenos v HD kvalitě. Video bylo v závěrečné fázi závodů přenášeno na internetu v živém přenosu divákům po celém světě.

Zdroj: World Drone Prix / YouTube: Finálový let v režii Luka Binnestera

Podle serveru Gizmag.com se pak počet dvaatřiceti týmů zúžil na 16 semifinalistů. V sobotu večer následoval finálový let, jenž rozhodl o historicky prvním vítězi těchto závodů, které lze považovat za závody F1 budoucnosti. Ve finále zvítězil tým patnáctiletého Bannistera Tornado X-Blades Banni UK, když porazil týmy Dubai Drone Tek (125 000 dolarů), VS Meschcheriakov (50 000 dolarů) a Dutch Drone Race Team SQG (25 000 dolarů).

Zdroj: World Drone Prix: Finálový den

Závodů se zúčastnil podle Genus Plus i český pilot ze stáje Tornado X Blades Jakub Steiner, který bohužel nepostoupil z kvalifikace.

 

 

Zdroj: Gizmag.com, Genus Plus, World Drone Prix

Video: V historicky prvním mistrovství světa v závodech dronů zvítězil patnáctiletý Brit Foto: World Drone Prix / Facebook

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.