Verizon snížil cenu Yahoo o 350 milionů dolarů

Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se dohodl s internetovou společností Yahoo na snížení ceny jejich dohody až o 350 milionů dolarů. Informoval o tom magazín Business Insider. Zpráva přichází poté, co Yahoo dvakrát oznámil únik informací o uživatelských účtech.

Obě společnosti v dnešním prohlášení uvedly, že sdílejí některé právní a regulační závazky vyplývající z hackerských průniků do uživatelských účtů na Yahoo.

Verizon se dohodl na koupi skomírajícího internetového vyhledávače Yahoo loni v červenci. Původní cena byla stanovena na 4,83 miliardy dolarů (123 miliard Kč). Revidovaná dohoda počítá s hodnotou kolem 4,5 miliardy dolarů v hotovosti. Obě společnosti očekávají uzavření dohody ve druhém čtvrtletí roku, informovala agentura Bloomberg.

Yahoo v lednu uvedl, že hackerské průniky, které postihly více než miliardu uživatelských účtů, může mít za následek ukončení dohody. Generální ředitel Verizonu Lowell McAdam se nakonec rozhodl s dohodou pokročit a upravit podmínky dohody, která by zohlednila negativní dopady těchto úniků. 

Společnost Yahoo loni v září oznámila, že jí byly při útoku hackerů v roce 2014 ukradeny informace o účtech nejméně 500 milionů uživatelů, včetně jmen nebo e-mailových adres. V prosinci pak firma uvedla, že v roce 2013 hackeři ukradli údaje z účtů více než miliardy klientů.

Verizon bude moci po převzetí Yahoo rozšířit své cílené reklamní platformy. Mohl by se také stát velkou mediální společností, která bude vlastnit značný dosah zpravodajství, sportovních a finančních úseků Yahoo.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

 

 

Verizon snížil cenu Yahoo o 350 milionů dolarů Foto: Ken Wolter / Shutterstock, Inc.

reklama

Další články

  1. Pence: Je třeba, aby Rusko plnilo minské závazky

    Společnost ·

    Spojené státy nemění pohled na ukrajinskou krizi, dal dnes v Bruselu najevo americký viceprezident Mike Pence. USA podle něj trvají na suverenitě a územní celistvosti …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.