Venezuelské volby jsou podle USA nesvobodné a nespravedlivé

Spojené státy ve čtvrtek označily za nesvobodné a nespravedlivé nedělní prezidentské volby ve Venezuele. V nich zvítězil dosavadní prezident Nicolás Maduro. Americký viceprezident Mike Pence i ministr zahraničí USA Mike Pompeo uvedli, že šlo o podvod. Prezident Donald Trump následně podle agentury Reuters podepsal exekutivní příkaz, kterým chce zkomplikovat venezuelskému režimu rozprodej státního majetku.

Bílý dům k Trumpovu novému dekretu poznamenal, že cílem je znemožnit rozprodej státního majetku za zlomek jeho skutečné hodnoty na úkor venezuelského lidu.

Venezuelské volby podle Pence skončily „nelegitimním výsledkem“, který opět uškodil venezuelské demokratické tradici. Zároveň upozornil, že Spojené státy nebudou jen „trpně přihlížet“ tomu, jak se Venezuela „hroutí“ a jak je „její statečný lid nadále sužován bídou“.

I Pompeo volby odsoudil jako „podvodné“ a označil je za „útok na ústavní pořádek“ a "urážku demokratické tradice Venezuely". Podle něj bude venezuelská vláda čelit izolaci ze strany mezinárodního společenství, dokud neobnoví svobodné, spravedlivé a transparentní volby.

 

 

Zdroj: ČTK

Venezuelské volby jsou podle USA nesvobodné a nespravedlivé Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Podpora brexitu v Severním Irsku prudce klesla

    Společnost ·

    Pokud by se nyní konalo referendum o odchodu Británie z Evropské unie, hlasovala by převážná většina obyvatel Severního Irska proti brexitu. Vyplývá to z nového průzku…

  2. Obchodní válka mezi USA a Čínou se odkládá

    Byznys ·

    Spojené státy a Čína se dohodly, že prozatím nenaplní své hrozby ohledně uvalení nových cel na vzájemnou obchodní výměnu. Uvedl to americký ministr financí Steven Mnuc…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.