Veletrh starožitností se zaměří na secesní předměty denní potřeby

Tradiční veletrh starožitností Antique, který Asociace starožitníků pořádá každý půl rok, nabídne ve své letošní podzimní části především secesní předměty denní potřeby. Veletrh začíná dnes na Novoměstské radnici na Karlově náměstí v Praze a potrvá do neděle 24. listopadu . Lidé mohou vedle prohlížení četných artefaktů či jejich nákupu využít také poradenství přítomných odborníků.

Ve stánku pořádající asociace budou starožitníci během pátku a soboty připraveni poradit s oceněním a případnými možnostmi prodeje donesených starožitných předmětů.

„Veletrh je prodejní a pravidelně láká odborníky i sběratele. Zároveň se jeho prostřednictvím snažíme přiblížit svět starožitností veřejnosti a ukázat, že i staré a hodnotné věci mají místo v našich moderních životech,“ řekl prezident asociace Jan Neumann. Obchodníci tak chtějí lidi přimět k tomu, aby se bez rozmyslu nezbavovali třeba věcí z pozůstalostí, i ty mohou mít zajímavou cenu. Veletrh je příležitostí poradit se s odborníky nebo si prohlídkou vystavených exponátů a jejich porovnáním s domácími poklady alespoň udělat představu o jejich hodnotě, dodává.

Jako téma letošního podzimního veletrhu pořadatelé zvolili secesi v interiéru. Připravili drobné, zpracováním mimořádné a řemeslně dokonalé předměty denní potřeby z období secese. Návštěvníci tak budou moci obdivovat i české secesní sklo, které je uznávané na celém světě.

Neumann k tomu připomíná současný trend, kdy se právě secesní sklo vrací ze zahraničí zpět do České republiky. „Už dávno neplatí, že by byl český trh se starožitnostmi drancován, trend je v mnoha ohledech opačný. Právě secesní sklo, které bylo ve velké míře vyváženo mezi rokem 1900 a druhou světovou válkou, se nyní dostává díky domácím sběratelům zpět do Česka,“ říká. Kromě skla veletrh nabídne i secesní šperky, keramiku, lustry a lampy.

Výtěžek z podzimního veletrhu je určen projektu Terénní pečovatelská služba Charity Šternberk.

Zdroj: ČTK

Veletrh starožitností se zaměří na secesní předměty denní potřeby Foto: CTK.cz

reklama

Další články

 1. NKÚ se od ledna zapojí do vládních schůzí

  Společnost ·

  Kabinet dnes schválil změnu svého jednacího řádu, která má více zapojit Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) do projednávání jeho kontrolních závěrů na vládních schůzíc…

 2. Dánové jsou nejšťastnějším národem na světě

  Společnost ·

  Jsou nejzadluženější na světě, mají dlouhé zimy a dlouhé noci a dožívají se nižšího věku než někteří obyvatelé Středomoří. Nicméně jsou Dánové již dlouho a podle ně…

 3. Fed hodlá pokračovat v uvolněné politice

  Byznys ·

  Americká centrální banka (Fed) bude pokračovat v mimořádně uvolněné měnové politice, dokud to bude zapotřebí. Úrokové sazby by mohla držet blízko nuly i poté, co m…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.