Vedle automatického řazení i automatické brzdy. Tak vypadá automobilová budoucnost USA

Automobilky působící ve Spojených státech budou do roku 2022 do velké většiny svých nových automobilů instalovat systémy automatického nouzového brzdění. Vyplývá to z dohody, kterou automobilky uzavřely s vládními úřady. Dohodu by výrobci spolu s představiteli vlády měli oznámit ve čtvrtek, řekly agenturám Reuters a AP informované zdroje.

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) se loni v září s deseti automobilkami v zásadě dohodl na postupném zavádění technologie automatického brzdění. Konečná dohoda podle zdrojů zahrnuje další firmy a celkově by měla pokrývat více než 99 procent osobních a lehkých užitkových vozů prodávaných na americkém trhu.

Automatické nouzové brzdění využívá kamer, radarů a dalších senzorů ke zjišťování překážek v dráze jízdy a zpomalí či zastaví, pokud řidič nereaguje nebo reaguje nedostatečně. Studie uvádějí, že tato technologie dokáže zabránit statisícům havárií ročně. Mnoho modelů už tuto technologii má ve volitelné výbavě.

 

Zdroj: ČTK

Vedle automatického řazení i automatické brzdy. Tak vypadá automobilová budoucnost USA Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.