Vedení ANO přemýšlí ohledně ministra financí nad třemi kandidáty

Vedení hnutí ANO uvažuje nad třemi kandidáty na post ministra financí. Figuruje mezi nimi poslanec Ivan Pilný (ANO), který to už řekl dříve během dne, další jména v úterý dosavadní ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš nechtěl prozradit. Konečný návrh předloží na středeční schůzce premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), její přesný termín novinářům po večerním jednání předsednictva neřekl.

„My jsme oslovili tři kandidáty na tento post, všichni souhlasili, že by eventuelně zastávali tuto pozici,“ řekl Babiš. O definitivním kandidátovi mělo vedení ANO rozhodnout v úterý v noci, jméno ale prozrazovat nebude. „Považuji za slušné, aby pan premiér to slyšel napoprvé ode mě,“ řekl. Se Sobotkou se Babiš ve středu sejde k jednání mezi čtyřma očima, místo ani přesný čas schůzky nechtěl prozrazovat.

Předseda ANO předpokládá, že premiér navrženého kandidáta přijme. „Já myslím, že toho kandidáta, kterého navrhneme, nebude mít pan premiér žádný důvod odmítnout. On už dal najevo kritéria, myslím, že ten kandidát bude odpovídat těm kritériím,“ řekl Babiš.

Sobotka v pondělí odmítl návrh, aby se ministrem financí stal dosavadní ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Premiér to zdůvodnil jeho vazbami na koncern Agrofert, který Babiš do února vlastnil. Nepřijal ani nominaci Babišovy náměstkyně Aleny Schillerové, které vytýkal zodpovědnost za údajně pomalý postup Finanční správy při vyšetřování jednokorunových dluhopisů, které Babiš v minulosti nakoupil od Agrofertu.

Babiš v úterý řekl, že nebude Sobotkovi dávat žádná ultimáta pro případ, že by premiér nechtěl na novou nominaci hnutí ANO přistoupit. „Podle toho, jak se pan premiér zachová, tak si každý udělá obraz, jestli skutečně má zájem o ukončení této krize nebo má zájem o pokračování,“ řekl pouze.

 

 

Zdroj: ČTK

Vedení ANO přemýšlí ohledně ministra financí nad třemi kandidáty Foto: btwcapture / Shutterstock.com: Ministr financí Andrej Babiš

reklama

Další články

 1. BBC: Trump vyzradil Lavrovovi tajné informace o IS

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump podle informací deníku Washington Post vyzradil ruskému ministru zahraničí Sergeji Lavrovovi přísně tajnou informaci spojenou s radikál…

 2. V Itálii skončil soud s kapitánem Costy Concordia

  Společnost ·

  Od ztroskotání výletní lodi Costa Concordia už uplynulo více než 5 let. Teprve nyní ale padl definitivní rozsudek nad jejím kapitánem Francescem Schettinem, kterému it…

 3. Koruna je nejsilnější od listopadu 2013

  Byznys ·

  Koruna dnes odpoledne posílila vůči euru na 26,47 Kč/EUR. Je tak nejsilnější od listopadu 2013, kdy Česká národní banka (ČNB) zahájila intervence proti posilování měny…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.