Vedení a odbory VW spolupracují na společné strategii, ta má zamezit zavření závodů

Nejvyšší vedení společně se závodní radou Volkswagenu vyhotoví rámec budoucí strategie pro hlavní divizi osobních vozů firmy Volkswagen. Hlavním cílem bude zajištění zachování výrobních závodů v Německu. Informovala o tom německá automobilka po zasedání řídicího výboru dozorčí rady. Na odměnách pro členy nejvyššího vedení se výbor nedohodl.

Představitelé odborů ve Volkswagenu se minulý týden dostali do střetu s vedením, které obvinili, že zradilo zaměstnance a chce využít skandál kolem měření emisí jako záminku k propouštění. Podle dnešního prohlášení má vedení a odbory společně vypracovat soubor opatření, která zajistí výrobu v Německu i v době, kdy se automobilka snaží kvůli skandálu omezit náklady. Podle agentury Reuters se zaměří hlavně na krátkodobá a střednědobá opatření a investice.

„Společně chceme překonat dopad skandálu kolem emisí a vést Volkswagen do éry elektrické mobility a digitalizace,“ prohlásil šéf odborů Bernd Osterloh, který je členem dozorčí rady. Právě Osterloh označil minulý týden management hlavní značky VW za „nespolehlivý“ a vyzval k jednání o budoucnosti závodů v Německu.

Řídicí výbor se však podle očekávání nedokázal dohodnout na pravidlech odměňování nejvyšších manažerů. Premiér spolkové země Dolní Sasko Stephan Weil na závěr zasedání oznámil, že jednání o bonusech v automobilce pokračují a výsledky těchto jednání zatím nemůže a nechce předjímat. Dolní Sasko je druhým největším akcionářem Volkswagenu, dohoda o odměnách musí být dokončena do 28. dubna.

Názory na odměny v dozorčí radě se podle agentury DPA výrazně liší. Dolní Sasko, oborový svaz IG Mettall a závodní rada chtějí kvůli emisnímu skandálu výrazné snížení mnohamilionových odměn. Na stole má ležet několik možností.

Generální ředitel Volkswagenu Matthias Müller navrhl odměny snížit asi o třetinu, někteří členové představenstva ale trvají na plné platbě odměn, v souladu s uzavřenými dohodami. Jiné návrhy počítají také s úplným zrušením odměn nebo převedením jejich části na nadaci.

 

 

Zdroj: ČTK

Vedení a odbory VW spolupracují na společné strategii, ta má zamezit zavření závodů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.