Všechny vozy Jaguar budou mít od roku 2020 i ekologickou variantu

Všechny nové osobní automobily Jaguar Land Rover (JLR) budou od roku 2020 dostupné i v elektrické nebo hybridní verzi. Největší britská automobilka, kterou vlastní indická společnost Tata Motors, už loni oznámila, že na rok 2020 připravuje výrobu ekologických variant poloviny nových osobních vozů. Nyní své plány zásadně rozšířila, uvedla dnes agentura Reuters.

Británie letos v červenci oznámila, že od roku 2040 zakáže prodej nových automobilů s benzinovým a naftovým motorem. Poptávka po autech na elektrický pohon už se přitom poměrně rychle zvyšuje.

Společnost JLR, která vloni představila koncept svého prvního elektrického modelu, hodlá v příštích letech vyrábět elektromobily v celé své výrobní škále, a to jak plně elektrické, tak hybridní.

Na loňské produkci 1,7 milionu osobních automobilů vyrobených v Británii se JRL podílela 550.000 vozy a na domácí půdě by ráda vyráběla také elektromobily. To ale záleží na řadě faktorů včetně vládní podpory. První vůz na elektrický pohon I-PACE bude firma vyrábět v Rakousku.

 

Zdroj: ČTK

Všechny vozy Jaguar budou mít od roku 2020 i ekologickou variantu Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Merkelovou na východě Německa vypískali

    Společnost ·

    Německá kancléřka Angela Merkelová zažila ve středu patrně nejhorší den předvolební kampaně, když ji v saském Torgau a braniborském Finsterwalde její odpůrci vypískali…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.