Všechny vozy Ferrari budou do tří let na hybridní pohon, výkonu jim to neubere

Všechny novinky italské automobilky Ferrari budou do tří let na hybridní pohon. Oznámil to její výkonný ředitel Sergio Marchionne. Příznivci sportovních vozů ale podle šéfredaktora webového magazínu Hybrid.cz Jana Horčíka nemusí mít obavy. Na výkonu to vozům neubere. Právě naopak.

Důvody, proč se Ferrari k tomuto kroku odhodlalo, mohou být podle Horčíka dva. „Ferrari funguje od nedávna jako samostatná automobilka, už nemá krytí Fiatu. Musí tedy splňovat nějaké emisní limity, které jsou v Evropě čím dál tím přísnější a ženou automobilky k tomu, aby využívaly alternativy,“ uvedl na rádiu Zet. Druhým důvodem je právě fakt, že hybridní pohon může autu přidat na výkonu. To je přeci i hlavní gros, o čem v oblasti supersportů běží.

Italská automobilka už navíc zkušenosti s hybridním vozem má. Dosud byl v její nabídce jediný hybridní vůz z limitované edice modelu LaFerarri v počtu 499 kusů. Ohlasy na něj byly navíc velice příznivé. „Utvrdily ho v tom, že ten hybridní pohon má nějakou budoucnost, takže se do něj vyplatí investovat a rozšířit ho na všechny modely,“ dodal Horčík. Nutno však dodat, že Ferrari si mezi zájemci o tento kus pečlivě vybíralo. Nastávající majitel musel vlastnit minimálně pět vozů Ferrari, mít dlouhodobý vztah k automobilce a teprve poté se mohl vůbec zapsat na pořadovou listinu.

Horčík ale předpokládá, že úspěch by mohly  hybridní vozy Ferrari sklidit i u ostatních „neloajálních“ zákazníků, kteří si zamilují právě jejich vyšší výkonnost. „Je to myslím win-win pro obě strany a zároveň pro Ferrari je to možnost, jak i navýšit cenu aut a zvýšit zisk na jedno auto právě díky hybridnímu pohonu. Je to ze strany Ferrari i způsob jak jít s dobou, odlišit se od konkurence, odpovědět na současnou poptávku po alternativních pohonech,“ řekl šéfredaktor magazínu Hybrid.cz.

 

 

Celý rozhovor s šéfredaktorem webového magazínu o nových trendech v dopravě Hybrid.cz Janem Horčíkem si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

Všechny vozy Ferrari budou do tří let na hybridní pohon, výkonu jim to neubere Foto: Bankoo / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. BBC: Francie zřejmě prodlouží výjimečný stav

  Společnost ·

  Francie zřejmě prodlouží výjimečný stav, který vyhlásila po loňských teroristických útocích v Paříži. BBC to řekl francouzský premiér Manuel Valls, podle kterého jsou …

 2. Malý průvodce britskými giny

  Společnost ·

  Gin je jeden z neodmyslitelných spiritů Velké Británie. V poslední době zde navíc zažívá malou renesanci. Minulý rok to bylo poprvé v historii, co prodeje ginu v Britá…

 3. V Indii zavládl chaos kvůli zrušeným bankovkám

  Byznys ·

  Chaotické scény se dnes odehrávaly po celé Indii, kde se miliony nervózních lidí zoufale snaží vyměnit staré bankovky, které před pár dny pozbyly platnosti. V dlouhých…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.