Ve vládě proběhnou změny. Sobotka o nich bude jednat se Zemanem

Prezident Miloš Zeman se dnes v Lánech sejde s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Měli by jednat především o změnách ve vládě, které předseda vlády ohlásil minulý týden. Zatím není jasné, které členy kabinetu chce Sobotka vyměnit. V nadcházejících dnech se bude postupně scházet s ministry z ČSSD.

Sobotka v pátek oznámil, že se chce sejít se všemi sedmi ministry nominovanými ČSSD a bilancovat s nimi. Někteří z nich jsou podle předsedy vlády unaveni, a proto potřebují vystřídat. V pondělí už premiér mluvil s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem. Ten je také jedním ze členů vlády, kterého média nejčastěji označují za ohroženého odvoláním. Často v této souvislosti bývá zmiňován i ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Zeman se před schůzkou s premiérem nechtěl k možné výměně některých ministrů za ČSSD vyjadřovat. V neděli ale uvedl, že by podle něj měl z vlády odejít ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), s nímž se prezident střetl kvůli schůzce s dalajlamou a kvůli vyznamenání pro pamětníka holokaustu Jiřího Bradyho. Herman uvedl, že jeho setrvání ve vládě záleží na rozhodnutí Sobotky a předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka.

Bělobrádek stejně jako předseda hnutí ANO Andrej Babiš už dříve uvedli, že nevidí důvod pro výměnu ministrů svých stran.

 

 

Zdroj: ČTK

Ve vládě proběhnou změny. Sobotka o nich bude jednat se Zemanem Foto: ČTK/Šulová Kateřina

reklama

Další články

  1. BBC: Řekové a Turci jednají o sjednocení Kypru

    Společnost ·

    Ve Švýcarsku probíhá jednání o sloučení rozděleného Kypru. Schůzky se zúčastní generální tajemní OSN Pan Ki-mun, prezident Kypru Nicos Anastasiades a tureckokyperský v…

  2. BBC: Trump viní FBI z napomáhání Clintonové

    Společnost ·

    Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump obvinil zpravodajskou službu FBI z napomáhání demokratické sokyni Hillary Clintonové. FBI totiž v neděli uvedla, že n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.