Ve skanzenu v Modré se utkají bojovníci z dob Velké Moravy

V Modré na Uherskohradišťsku, blízko poutního místa Velehrad, proběhne o víkendu festival připomínající příchod Cyrila a Metoděje. Na dvoudenní akci vystoupí 250 účinkujících z Česka, Slovenska, Polska a Německa.

V sobotu se brána archeoskanzenu otevře v 11. 30 hodin, v neděli o půl hodiny dříve. Bitva a bojové ukázky v sobotu začnou v 16. hodin a v neděli už ve 14. hodin. Po oba dny budou v hradišti k vidění ukázky dobového života. „Bojujících bude zhruba stovka, zbytek bude představovat obyvatele hradiště,“ řekl dnes ČTK Roman Mikulec ze sdružení Velkomoravané. Prodávat zde bude 30 trhovců v 15 dobových stáncích, návštěvníci uvidí 40 dětí v historických kostýmech.

Vrcholem akce bývá bitva, při které se pořadatelé vracejí k příběhům z dějin Velké Moravy. Letos návštěvníci uvidí události, které následovaly po příchodu soluňských bratří a vyvrcholily v roce 864 útokem Ludvíka Němce na Velkomoravskou říši a obležením Rastislava na Děvíně.

Zdroj: ČTK

Ve skanzenu v Modré se utkají bojovníci z dob Velké Moravy Foto: CTK.cz

reklama

Další články

  1. Domažlice nabídnou o víkendu Chodské slavnosti

    Společnost ·

    Slavnosti jsou tradičně spojovány s Vavřineckou poutí, při které je tradičně také vysluhována mše pod širým nebem na Veselé hoře - Vavřinečku. Dále na pěti pódiích vystou…

  2. Soud s Rathem přilákal dav novinářů i veřejnost

    Společnost ·

    Desítky novinářů, ale i veřejnost se přišly podívat na první líčení se skupinou jedenácti obviněných v čele s bývalým hejtmanem Středočeského kraje Davidem Rathem. Chodba…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.