Ve Francii se uchytila nová služba Swimmy, pronajímejte si bazény jako přes Airbnb

Ve Francii slaví úspěch služba Swimmy, pomocí které majitelé pronajímají své bazény jednotlivcům. Swimmy funguje na podobném principu jako ubytovací služba Airbnb. Za aktuálního horkého počasí se rezervace jen hrnou. Informaci zveřejnil francouzský deník Le Parisien.

Svůj bazén obklopený stromy a palmami pronajímají například Hervé a Stella, kteří bydlí půl hodiny od Paříže. Loni jej zaregistrovali do Swimmy, přidali krátký popis a několik fotografií a brzy měli první rezervaci.

"Díky tomu nás bazén stojí méně," řekla žena Le Parisien. Vlastní koupání totiž vyjde draho. Za elektřinu, bazénovou chemii a další příslušenství pár ročně vydá asi 2000 eur (přes 51 000 korun).

Bazén nyní dvojice pronajímá za 27 eur (téměř 700 korun) na osobu za čtyři hodiny. Swimmy si strhne poplatek ve výši deseti procent.

Služba, která vznikla v roce 2017, má ve Francii 15 000 registrovaných uživatelů. Vybrat si mohou z 500 bazénů. Její zakladatelka Raphaëlle de Monteynard počítá letos na konci srpna s výnosem 150 000 eur (3,8 milionu korun), pokud dobré počasí vydrží.

"Nyní máme okolo tisíce registrací denně," řekla podnikatelka. Doufá, že jednoho dne bude na jejím webu většina z 2,5 milionu bazénů ve Francii.

Le Parisien připomíná, že podobným způsobem se pronajímají třeba také lodě, konferenční sály, auta nebo parkovací místa.

 

 

Zdroj: ČTK

Ve Francii se uchytila nová služba Swimmy, pronajímejte si bazény jako přes Airbnb Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Musk jedná se Saúdy o stažení Tesly z burzy

    Byznys ·

    Zakladatel a generální ředitel americké společnosti Tesla Elon Musk jedná se stoupenci případného odkupu akcií firmy a jejich stažení z veřejného akciového trhu. Je me…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.