Výdaje na internetovou reklamu letos vzrostou na 16,5 miliardy

Výdaje na internetovou reklamu se letos zvýší o 13 procent na 16,5 miliardy korun. Podle sdružení pro internetový rozvoj loni internetová inzerce rostla desetiprocentním tempem. 

Loni se internetová reklama s výkonem 14,6 miliardy korun v porovnání s ostatními mediatypy umístila na třetím místě za televizní reklamou s výnosem 31,2 miliardy a tiskem, který inkasoval 17,5 miliardy korun. Podíl internetové inzerce na celkových reklamních výdajích v loňském roce byl 20 procent.

Největší část reklamních příjmů na internetu generuje bannerová inzerce, která loni přinesla 7,1 miliardy korun, následovala ji reklama ve vyhledávání s 3,4 miliardy a reklama v obsahových sítích s 1,6 miliardy korun.

V únoru internetová bannerová reklama proti předchozímu měsíci stoupla o téměř 18 procent na 410 milionů korun v ceníkové hodnotě. Největším zadavatelem byl internetový prodejce Czc.cz, dále obchod Alza a operátor Vodafone. Největší příjem od inzerentů měl Seznam.cz následovaný Mafrou a vydavatelstvím Economia.

 

Zdroj: ČTK

Výdaje na internetovou reklamu letos vzrostou na 16,5 miliardy Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Lufthansa se připravuje na další stávku pilotů

  Byznys ·

  Odborový svaz německých pilotů Vereinigung Cockpit (VC) vyzývá své členy ze společnosti Lufthansa k celodenní stávce. Stávka, která má začít o půlnoci z úterý na střed…

 2. Ryanair bude létat přes Atlantik

  Byznys ·

  Správní rada irských nízkonákladových aerolinek Ryanair schválila plány na zahájení letů přes Atlantský oceán. Firma však současně upozornila, že bude trvat nejméně čt…

 3. Putin se poprvé po 11 dnech objevil na veřejnosti

  Společnost ·

  Ruský prezident Vladimir Putin po jedenácti dnech vystoupil na veřejnosti v Petrohradě před Konstantinovým palácem při příležitosti návštěvy kyrgyzského prezidenta Alm…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.