Výdaje Čechů na cesty do zahraničí vzrostly nejvíce za posledních šest let

Výdaje Čechů na zahraniční cestovní ruch vzrostly od dubna do června nejrychleji za posledních šest let. Je tomu tak kvůli většímu zájmu o dovolené v zahraničí a oslabení koruny proti cizím měnám, řekl analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek.

Za dovolené v cizině nebo nákupy v příhraničních oblastech lidé utratili meziročně o 18,5 procenta víc. Příjmy ze zahraničního cestovního ruchu dosáhly ve druhém kvartále 37,5 miliardy korun, meziročně si tak připsaly nárůst o 12,3 procenta. Na základě údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB), to uvedla poradenská společnost Mag Consulting.

Výdaje na zahraniční cestovní ruch ve druhém čtvrtletí stouply meziročně o čtyři miliardy korun na 25,9 miliardy korun. „Za nárůstem výdajů Čechů na cestovní ruch ve druhém čtvrtletí letošního roku lze spatřovat stále větší zájem domácích turistů trávit letní dovolenou v zahraničí a také oslabení české koruny vůči zahraničním měnám oproti stejnému období loňského roku,“ uvedl analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek.

Příjmy ze zahraničního cestovního ruchu Česka činily ve druhém čtvrtletí 37,5 miliardy korun. Došlo tak k jejich zvýšení o 12,3 procenta oproti stejnému období loňského roku. Ve druhém kvartále se tak plně podařilo nahradit výpadek ruských turistů návštěvníky z Německa, Číny a dalších států. Od dubna do června přijelo do českých hotelů a penzionů o 3,4 procenta více zahraničních turistů.

Zdroj: ČTK

Výdaje Čechů na cesty do zahraničí vzrostly nejvíce za posledních šest let Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ukrajina od separatistů převzala 1200 zajatců

    Společnost ·

    Ukrajina převzala během nynějšího příměří od proruských vzbouřenců přes 1200 válečných zajatců. Při návštěvě přístavního města Mariupol to dnes prohlásil ukrajinský pr…

  2. Rusko zakázalo dovoz cukrovinek z Ukrajiny

    Byznys ·

    Rusko zakázalo dovoz cukrovinek z Ukrajiny a blokádu odůvodnilo ochranou spotřebitelů. Ruská státní kontrola totiž zjistila porušení zákonů u některých značek ukrajins…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.