Více než polovina Čechů poslouchá rádio denně, ukazuje průzkum

Více jak polovina populace České republiky poslouchá rádiové vysílání denně a jednou týdně si ho pustí více jak dvě třetiny obyvatel. Vyplývá to z pravidelného výzkumu poslechovosti rozhlasových stanic, provedenou agenturami Stem Mark a Median.

Z výzkumu vyplývá, že rozhlasové vysílání může oslovit přes 85 % populace ve věku od 12-ti do 79-ti let. Poslechovost rádií byla v prvním pololetí letošního roku stabilní a meziročně neklesá, na rozdíl například od klesajících prodejů a čtenosti novinových deníků a jiných tištěných médií.

Nejsilnější zásah na posluchače na Českém trhu má skupina Regie Radio Music, vlastněná mediální skupinou Lagardère Active ČR. Působí jako obchodní zastoupení nejen pro rádia skupiny, ale i pro další společnosti, například Rádio Impuls..

V portfoliu má RRM první tři nejposlouchanější česká rádia: Impuls, Frekvenci 1, Evropu 2, i jiné projekty. Lagardère Active také provozuje vysílání Studia Zet-BBC a tyto webové stránky.

„Je dobrá zpráva, že poslechovost rádií zůstává stabilní," řekl k výsledkům průzkumu poslechovosti prezident Lagardere Active ČR Michele Fleischmann. „To znamená, že celkově síla rozhlasového trhu tu je, a lidé rozhlasové produkty poslouchají.“

Podle Fleischmanna je rádiový trh méně zasažen trendem klesajících příjmů z reklamy, který začal od roku 2008. „My můžeme být jenom spokojeni, protože nás to zasahuje méně než reklama zadávaná do tisku, řekl.

Skupina Regie Radio Music pracuje podle Fleischmanna na tom, aby oslovila širší spektrum posluchačů. Jedná se zejména o akvizice a rozvoje mnoha-platformových projektů, které nejsou jen na rozhlasovém trhu, ale i na digitálních platformách.

Výsledky poslechovosti rádií pokrývaných obchodním zastoupením Regie Radio Music jsou "stabilní," řekl Fleischmann. „Myslím si, že druhé pololetí bude klidnější, bude větší jistota i u zadavatelů, protože budou vědět, kam jdou. Myslím, že skončíme tento rok kolem výsledků minulého roku, ne-li lépe.“

Zdroj: Zet

Více než polovina Čechů poslouchá rádio denně, ukazuje průzkum Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.