Švýcarští studenti vytvořili rekord ve zrychlení elektromobilu

Ve Švýcarsku padl nový rekord zrychlení elektromobilu. Vůz sestrojený studenty curyšské technické univerzity zrychlil z nuly na sto kilometrů v hodině za 1,513 sekundy. Současný rekord tak překonal o více než dvě desetiny sekundy.

Vůz dosáhl stokilometrové rychlosti na méně než třicetimetrovém úseku startovací dráhy vojenského letiště nedaleko Curychu, uvedla včera univerzita v tiskové zprávě. Vozu, který má motor o výkonu 200 koňských sil, pomohla k překonání rekordu i jeho nízká hmotnost. Díky uhlíkovým vláknům užitým v konstrukci vážil elektromobil jen 168 kilogramů.

Vůz vzhledově připomínající formuli sestrojila skupina 30 studentů curyšské univerzity, kteří na jeho vývoji i stavbě pracovali přes rok. Autu přezdívanému „grimsel“ se podařilo překonat rok starý rekord v akceleraci, který stanovil elektromobil sestrojený na univerzitě ve Stuttgartu. Ten dokázal zrychlit z nuly na sto kilometrů v hodině za 1,779 sekundy.

 

Zdroj: ČTK

Švýcarští studenti vytvořili rekord ve zrychlení elektromobilu Foto: AMZ Racing

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.