Výbuch v Ankaře si vyžádal nejméně 27 mrtvých a přes 70 zraněných

Přinejmenším 27 lidí zahynulo dnes večer v centru turecké metropole Ankary při explozi bomby ukryté v automobilu. Informovala o tom média s odvoláním na prohlášení úřadu ankarského guvernéra. Zranění utrpělo dalších více než 70 osob.

Televizní stanice TRT uvedla, že explodoval automobil v blízkosti autobusové stanice. Nedlouho předtím hlásila, že výbuch nastal při srážce auta s autobusem. Na místo se sjely hasičské vozy a vozy záchranné služby. Bezpečnostní síly mezitím oblast neprodyšně uzavřely.

Podle BBC výbuch nastal u hlavního autobusového nádraží v blízkosti řady vládních budov. Zdroj agentury Reuters z tureckých bezpečnostních sil řekl, že mohlo jít o čin sebevražedného útočníka.

Svědek, na kterého se Reuters odvolal už dříve, uvedl, že po explozi byla slyšet také střelba. Nad oblastí byl ze vzdálenosti 2,5 kilometru vidět stoupající kouř.

Před necelým měsícem zahynulo v Ankaře při podobném teroristickém útoku s autem naloženým výbušninami 29 lidí a na šest desítek utrpělo zranění. Turecké úřady atentát připsaly kurdským bojovníkům.

 

 

Zdroj: ČTK

Výbuch v Ankaře si vyžádal nejméně 27 mrtvých a přes 70 zraněných Foto: ČTK/AP/STR

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.