V USA zahájili antidumpingové řízení proti dovozu české oceli

Americké ministerstvo obchodu zahájilo antidumpingové řízení proti dovozu speciální oceli ze sedmi států včetně České republiky. Oznámil to specializovaný server SteelOrbis. Řízení se týká elektrooceli s orientovanou strukturou, které se využívá například při výrobě plechů pro transformátory.

Dumpingové rozpětí vyvážené oceli, tedy rozdíl mezi vývozní cenou a běžnou hodnotou zboží v zemi výrobce, se podle amerického ministerstva v případě České republiky pohybuje v rozmezí zhruba 68 až 235 procent.

Podnět k zahájení antidumpingového řízení podaly americké firmy AK Steel Corporation, Allegheny Ludlum LLC a United Steelworkers, uvedlo na svých webových stránkách ministerstvo obchodu USA. Hodnota dovozu tohoto druhu oceli z České republiky do USA dosáhla loni podle ministerstva částky 7,7 milionu dolarů (146 milionů korun).

Antidumpingovým řízením se bude zabývat americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC), která se má na prvním zasedání v této kauze sejít do 20. listopadu. Předběžný verdikt by měla ITC vynést v březnu příštího roku.

Kromě Česka americké úřady zahájily antidumpingové řízení i proti vývozcům z Číny, Německa, Japonska, Jižní Koreje, Polska a Ruska.

Zdroj: ČTK

V USA zahájili antidumpingové řízení proti dovozu české oceli Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Facebook zvýšil čtvrtletní zisky o 60 procent

    Byznys ·

    Největší světová internetová sociální síť Facebook ve třetím čtvrtletí pokračovala v přesunu z loňských ztrát do vysokého zisku. Čtvrtletní výnosy se zvýšily o 60…

  2. Spotřebitelská nálada v Německu mírně klesla

    Byznys ·

    Nálada mezi německými spotřebiteli mírně klesla, zůstala ale nedaleko nejvyšší úrovně za šest let. Uvedl to dnes výzkumný institut GfK. Mírný pokles způsobily obavy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.