V Tunisku zadrželi tři lidi kvůli vazbám na atentátníka z Berlína

Tuniská policie zatkla tři osoby kvůli vazbám na atentátníka Anise Amriho, který v pondělí najel do davu na vánočním trhu v Berlíně. Jedním ze zadržených je Amriho synovec. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na tuniského ministra vnitra.

Podle prohlášení ministra jsou tři zadržení podezřelí z členství v „teroristické skupině... napojené na teroristu Anise Amriho“. Tunisan Amri je považován za pachatele pondělního útoku v Berlíně, který si vyžádal 12 obětí, včetně jedné Češky.

Čtyřiadvacetiletého Amriho zastřelila v pátek ráno v Itálii poblíž Milána policie, když se pokusil uprchnout před rutinní kontrolou. Amri na policisty před tím vystřelil a jednoho z nich zranil. Islamistická agentura Amak také v pátek zveřejnila video, na němž Amri přísahal věrnost organizaci Islámský stát (IS) a vyzval k dalším atentátům.

Španělské ministerstvo vnitra v sobotu uvedlo, že prošetřuje informaci o možném spojení Amriho s občanem Španělska. Ministr vnitra Juan Ignacio Zoido to řekl španělskému rozhlasu s tím, že prověřovaný kontakt se měl uskutečnit přes internet.

 

Zdroj: ČTK

V Tunisku zadrželi tři lidi kvůli vazbám na atentátníka z Berlína Foto: ČTK/ZUMA/Omer Messinger

reklama

Další články

  1. Číňané dnes zaplatili za Florentinum

    Byznys ·

    Čínská skupina China Energy Company Limited (CEFC) dnes uhradila plnou kupní cenu za pražské Florentinum a stala se jeho majitelem. Administrativní komplex v centru Pr…

  2. Jednou z obětí útoku v Berlíně byla Češka

    Společnost ·

    Jednou z 12 obětí pondělního atentátu na vánoční trh v centru Berlína je i česká občanka. Žena dlouhodobě žila a pracovala v Německu. Po pravděpodobném pachateli útoku…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.