V Temelínu začne odstávka prvního bloku, elektrárna přestane vyrábět elektřinu

Z provozu bude dnes vyřazen kvůli plánované odstávce první blok jaderné elektrárny Temelín. Kvůli tomu, že odstávka pokračuje i na druhém bloku, tak Temelín přestane vyrábět elektřinu. Půjde o stav trvající několik dní. Poté zahájí provoz druhý blok. Informaci zveřejnil mluvčí jaderné elektrárny Temelín Marek Sviták.

Podle něj nastávající situace nijak neovlivní dodávky elektřiny. „Obě odstávky jsou s předstihem nahlášené. Navíc v létě je nižší spotřeba a chybějící výkon ČEZ pokryje jinými zdroji,“ uvedl Sviták.

Druhý blok je mimo provoz od 3. června a práce spojené s odstávkou podle Svitáka finišují. Elektrárna Temelín má v současné době instalovaný výkon obou bloků 2160 megawattů, v loňském roce vyrobila 14,23 miliardy kilowatthodin elektřiny. Poprvé byla spuštěna v prosinci 2000.

 

 

Zdroj: ČTK

V Temelínu začne odstávka prvního bloku, elektrárna přestane vyrábět elektřinu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Poslední „svezení“ v Rolls-Royce Phantom

    Tech ·

    Britský výrobce luxusních vozů Rolls-Royce letos po 13 letech ukončí výrobu sedmé generace svého modelu Phantom. Nová vlajková loď značky přijde na trh až v roce 2018.…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.