„V Technologické agentuře ČR jsem zjistil, kolik zajímavých věcí se v Česku děje,“ řekl P. Očko

Technologická agentura ČR vznikla, aby koncentrovala podporu aplikovaného výzkumu České republiky. Předseda představenstva Petr Očko na rádiu Zet řekl, že díky ní zjistil, kolik zajímavých věcí se v Česku děje. V tuzemsku by se pak mělo propagovat mnoho oblastí, na něž se zaměřujeme. Konkrétním příkladem jsou pak nanotechnologie, biotechnologie nebo autoelektronika. 

„Rád říkám, že Technologická agentura České republiky je vlastně agentura pro budoucnost. Sledujeme nové trendy, které se dějí ve světě i v Česku a snažíme se na ně reagovat našimi programy. Další takovou misí Technologické agentury je propojování výzkumných organizací. To znamená univerzity a Akademii věd s firmami,“ řekl Očko.

Podle něj Technologická agentura ČR představuje pomyslný most mezi akademickou, firemní a státní sférou. TA ČR se ve velké míře věnuje právě výzkumům pro účely státu.

Pokud se tak stát chystá učinit určité rozhodnutí nebo přijmout zákon, tak může prostřednictvím Technologické agentury zadat výzkum, na základě něhož vyjde detailní analýza.

„V Technologické agentuře jsem zjistil, kolik zajímavých věcí se v České republice děje. Důležitou věc, kterou bychom měli více propagovat, je, že Česká republika je inovační země. Země založená na inovacích ve spoustě oblastí, ať už to jsou nanotechnologie, biotechnologie nebo třeba i autoelektronika nebo třeba i nějaké nové technologie ve strojírenství,“ sdělil Očko na rádiu Zet.

Česká republika je podle Očka na evropské ale i na světové špičce. Z tohoto pohledu se nemáme za co stydět. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s předsedou představenstva Technologické agentury ČR Petrem Očkem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

„V Technologické agentuře ČR jsem zjistil, kolik zajímavých věcí se v Česku děje,“ řekl P. Očko Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Michálek setrvá na pozici místopředsedy Pirátů

    Společnost ·

    Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek setrvá po vnitrostranickém referendu místopředsedou strany. Proti odvolání Michálka, které navrhla část Pirátů kvůli …

  2. OPEC těžil v listopadu od května nejméně ropy

    Byznys ·

    Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v listopadu redukovali těžbu o 300 tisíc barelů na 32,48 milionu barelů denně. Jde pak o nejmenší těžbu od letošního k…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.