reklama

V Soulu se konal další protest proti KLDR

V Soulu se dnes konala demonstrace proti Severní Koreji. Podle televizní stanice CNN účastníkům, kteří doráželi na policisty, vadilo nejen sobotní pozvání jihokorejského prezidenta do KLDR, ale obecně pozornost, jaká se věnuje severokorejské delegaci na olympijských hrách.

Mohlo by vás zajímat

Severokorejský vůdce Kim Čong-un na olympiádu poslal svou mladší sestru Kim Jo-čong a formální hlavu státu - předsedu parlamentu Kim Jong-nama. Protesty proti KLDR se konaly už před zahájením olympiády a dnes pokračovaly.

Podle reportérky CNN účastníci dnešního protestu řekli, že varovali předem, že severokorejská delegace přebije svou přítomností význam sportovního dění a že nyní se to ukázalo.

Severokorejská delegace v sobotu při setkáním s vedením Jižní Koreje předala jihokorejskému prezidentovi Mun Če-inovi pozvánku k návštěvě KLDR. Zúčastnila se také společného oběda a hokejového zápasu spojeného korejského ženského týmu.

Stanice CNN tvrdí, že mezi Jihokorejci panuje pocit, že Jižní Korea přijetím Severokorejců příliš ustupuje v době, kdy KLDR ohrožuje svět svými jadernými zbraněmi. Severokorejská delegace má svou návštěvu ukončit dnes.

Americký viceprezident Mike Pence, který byl v blízkosti severokorejské delegace při zahajování olympiády, ale nekomunikoval s ní, řekl po odletu, že USA, Japonsko a Jižní Korea se stále shodují v tom, že KLDR je třeba kvůli jejímu jadernému programu izolovat.

 

Zdroj: ČTK

V Soulu se konal další protest proti KLDR Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Mayová podle BBC v brzké době nastíní cestu z EU

    Společnost ·

    Britská premiérka Theresa Mayová podle veřejnoprávní stanice BBC vystoupí během tří týdnů s projevem, v němž nastíní cestu Británie z Evropské unie. Podobné proslovy c…

  2. Bude Korsika následovat katalánský osud?

    Společnost ·

    Toto úterý navštívil francouzský prezident Emmanuel Macron poprvé Korsiku. Několik dní před jeho návštěvu protestovalo v jejích ulicích tisíce korsických nacionalistů,…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.