V Rusku roste konzervativní nálada s odporem k potratům a homosexualitě

V ruské společnosti vzrůstá konzervativní nálada. Ta se přitom projevuje ve stále se zvyšujícím odporu vůči potratům a homosexuálním sňatkům. Důkazem je průzkum firmy Levada, který zveřejnila agentura Interfax. Rusové jsou stále méně tolerantní i k manželské nevěře.

V roce 1998 odsuzovalo svazky osob stejného pohlaví 68 procent Rusů, zatímco nyní je to podle průzkumu 81 procent. Umělé přerušení těhotenství odsuzovalo před dvaceti lety 12 procent dotázaných, nyní je jich už víc než třetina.

Ještě před deseti lety v Rusku platilo, že mladá generace je vůči homosexualitě tolerantnější, než lidé starší třiceti let. U mužů byl rozdíl 17 procentních bodů, u žen 12. Nynější průzkum ale potvrdil, že rozdíl už není žádný, uvedl Interfax.

Rusové rovněž podle průzkumu stále kritičtěji pohlížejí na případy mimomanželských vztahů. V roce 1998 nevěru odsuzovala polovina dotázaných, nyní zhruba dvě třetiny.

 

 

Zdroj: ČTK

V Rusku roste konzervativní nálada s odporem k potratům a homosexualitě Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Vrah Dahlgren spáchal ve Valdicích sebevraždu

  Společnost ·

  Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren ve čtvrtek vpodvečer spáchal ve věznici Valdice na Jičínsku sebevraždu. Američan Dahlgren podle pravomocného rozsudku zavraždil v květn…

 2. Kryptoměny aneb jak si vybrat správnou burzu

  Byznys ·

  Diskuze a zájem o kryptoměny neuvadá. Stále vznikají nové a nové alternativy, které předpovídají jejich strmý růst. Jste také na vážkách s případným vložením peněz? Po…

 3. Čínská ekonomika loni nejspíš stoupla o 6,9 %

  Byznys ·

  Čínská ekonomika loni pravděpodobně stoupla o 6,9 procenta. Zrychlila tak z 26letého minima v roce 2016, kdy se hrubý domácí produkt zvýšil o 6,7 procenta. Podle tisko…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.