V Rusku našli spadlý hasící letoun Il-76, pád nejspíš nikdo nepřežil

Po dvoudenním pátrání byly na Sibiři konečně objeveny trosky protipožárního letounu Iljušin Il-76, který se účastnil hašení lesního požáru v okolí Irkutsku. Záchranáři dosud našli těla čtyř z deseti lidí, kteří byli na palubě. Neštěstí zřejmě nikdo nepřežil, informovala agentura TASS.

Podle experta citovaného agenturou letadlo po shození vody na ohnisko požáru z výšky 300 metrů při obrátce k návratu nestačilo nabrat dostatečnou výšku, o čemž prý svědčí zlámané větve v korunách stromů v blízkosti místa pádu. Motory zřejmě ztratily tah, když se do nich dostal horký vzduch z ohně.

Trosky Iljušinu objevila dnes pozemní skupina záchranářů. Stroj havaroval na svahu jednoho z kopců asi čtyři kilometry od vesnice Rybnyj Ujan.

Protipožární letoun se ztratil při pátečním druhém vzletu. Po startu posádka nenavázala ve stanovených časech spojení s dispečery pozemní základny. Do pátrání v těžko dostupné oblasti, navíc zahalené dýmem z požárů, se zapojilo množství lidí i letadla a vrtulníky.

 

 

Zdroj: ČTK

V Rusku našli spadlý hasící letoun Il-76, pád nejspíš nikdo nepřežil Foto: commons.wikimedia.org

reklama

Další články

  1. Putin naváže dialog s NATO

    Společnost ·

    Rusko se pokusí navázat se Severoatlantickou aliancí po jejím varšavském summitu dialog. Po setkání s finským prezidentem Saulim Niinistöm to v pátek uvedl ruský prezi…

  2. Do čela ČNB dnes usedl Jiří Rusnok

    Byznys ·

    Funkce guvernéra České národní banky se dnes ujal Jiří Rusnok (55). Nahradil Miroslava Singera, kterému skončil druhý šestiletý mandát a nemohl být znovu jmenován. Nov…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.