V Rusku letos zpomalí růst produkce zlata, dostane se na tři procenta

Růst produkce zlata v Rusku letos pravděpodobně zpomalí na tři procenta a dosáhne 328 tun. Předpovídá to alespoň ruský svaz těžařů. Roční nárůst se přitom od roku 2007 pohyboval v průměru mezi pěti až sedmi procenty. Za letošním růstem produkce by měla být hlavně těžba v dolech.

Výhled produkce zahrnuje těžbu v dolech, zlato jako vedlejší produkt při těžbě jiných kovů, zpracování sběru a výrobu z koncentrátu s obsahem zlata.

Produkce zlata ze zpracování rudy by se letos měla zvýšit na 285 tun z loňských 271 tun. Lví podíl na tomto růstu i letos připadne společnostem Polyus a Polymetal.

V loňském roce činila celková produkce zlata 317,7 milionu tun, což byl proti předchozímu roku nárůst o sedm procent.

Rusko je po Číně a Austrálii třetím největším producentem zlata na světě. Ruská centrální banka zlato skupuje do rezerv a v tomto směru patří k nejaktivnějším na světě.

 

 

Zdroj: ČTK

V Rusku letos zpomalí růst produkce zlata, dostane se na tři procenta Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Porsche plánuje výrobu létajícího taxíku

    Byznys ·

    Německý výrobce luxusních vozů Porsche zvažuje výrobu létajícího taxíku. Deníku Automobilwoche to uvedl ředitel prodeje firmy Detlev von Platen. V zájmu Automobilky je…

  2. USA se podle Moskvy pokusily ovlivnit ruské volby

    Společnost ·

    Moskva má důkazy, že Spojené státy se pokoušely ovlivnit kampaň před volbami ruského prezidenta. Prohlásil to dnes podle agentury Ria Novosti náměstek ruského ministra…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.