V ČR klesl počet bankrotů obchodních společností, u podnikatelů jich naopak přibylo

V srpnu bylo vyhlášeno 50 bankrotů obchodních společností, což je o deset méně než v červenci. Rovněž bylo vyhlášeno 484 bankrotů podnikatelů, o 107 více než v předchozím měsíci. Výrazně ovšem ubylo návrhů na ně. Vyplývá to z nejnovější studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, kterou dnes firma poskytla ČTK.

"Počet vyhlášených bankrotů podnikatelských subjektů se v červenci výrazně nevymykal průměru za posledních 12 měsíců. Nižší počty podaných návrhů na bankrot podnikatelských subjektů jsou potom spíše jednorázovým výkyvem," komentovala srpnová data analytička CRIF Věra Kameníčková.

V srpnu bylo podáno 79 návrhů na bankrot obchodních společností, o 14 méně než v červenci a zároveň nejméně od začátku tohoto roku. Dále bylo podáno 424 návrhů na bankrot podnikatelů, o 65 méně než v předchozím měsíci. Šlo tak o nejnižší měsíční počet návrhů od loňského září.

V srpnu bylo nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v obchodu (11 bankrotů), průmyslu (deset) a ve stavebnictví (devět). Pouze jeden bankrot byl naopak vyhlášen v dopravě, skladování a činnosti cestovních kanceláří, tři bankroty byly vyhlášeny v ubytování a stravování a také v sektoru nemovitosti a pronájem strojů a zařízení.

Nejvíce bankrotů obchodních společností bylo vyhlášeno v Praze (dvacet) a dále potom v Olomouckém a Ústeckém kraji (po šesti). Žádný bankrot obchodních společností nebyl vyhlášen v Plzeňském a Karlovarském kraji a dále na Vysočině a ve Zlínském kraji.

Nejvíce bankrotů fyzických osob podnikatelů bylo v srpnu vyhlášeno v Ústeckém kraji (62 bankrotů) a ve Středočeském kraji (60). Nejméně naopak ve Zlínském kraji (14) a na Vysočině (23 bankrotů).

 

 

Zdroj: ČTK

V ČR klesl počet bankrotů obchodních společností, u podnikatelů jich naopak přibylo Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Liftago expanduje do Plzně, Budějovic a Ústí

    Byznys ·

    Česká přepravní platforma Liftago plánuje do konce roku expandovat do všech krajských měst. Plány firmy představil ředitel společnosti Ondřej Krátký. Dosud Liftago půs…

  2. Lego se vzpamatovává po loňském propadu tržeb

    Byznys ·

    Příjmy dánského výrobce hraček Lego se v první polovině roku stabilizovaly díky prodeji stavebnic dinosaurů a sportovních aut Bugatti. Celkové příjmy se snížily o pět …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.