V Praze se zřítila část zrekonstruované budovy, záchranáři vyprostili tři lidi

V rekonstruovaném domě v Mikulandské ulici v centru Prahy se v úterý zřítila část budovy. Spadlý strop o rozměrech zhruba pět krát deset metrů zavalil několik lidí, tři z nich už se hasičům podařilo vyprostit a s těžkými zraněními předat lékařům. Stav jednoho z vyproštěných je velmi vážný a záchranáři ho museli uvést do umělého spánku, řekla novinářům mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Stav dvou dalších dělníků je středně těžký. Hasiči a psovodi pod sutinami hledají další zavalené osoby, mohou být dvě až čtyři.

Na místo byl vyslán sací bagr na sutiny, psychologové i statik. Záchranná služba aktivovala traumaplán určený pro mimořádné situace s větším počtem raněných, na místo poslala speciální vůz Atego a další dvě posádky.

"Tři osoby již byly zachráněny, po dalších hasiči pátrají," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. V troskách mohou být podle něj až čtyři lidé, záchranáři mluví o zřejmě dvou pohřešovaných.

Hasiči začali stavět provizorní ochranu proti dalšímu pádu. "Snažíme se vyhrabat další osoby. Na místo byl povolán sací bagr na sutiny. Požádali jsme Český červený kříž o spolupráci. K události míří psychologové," uvedli hasiči na twitteru. Na místo neštěstí jede i ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský.

V Mikulandské ulici je momentálně už šest posádek záchranné služby, pět hasičských jednotek, policisté i psovodi městské policie. Kvůli velkému počtu techniky složek integrovaného systému byl omezen provoz na sousedící Národní třídě.

V budově, v níž se zřítilo patro, bývala základní škola. Po přestavbě, kterou provádí firma Metrostav, se má objekt změnit na technologické a dílenské zázemí pro studenty Vysoké školy uměleckoprůmyslové (UMPRUM).

 

 

Zdroj: ČTK

V Praze se zřítila část zrekonstruované budovy, záchranáři vyprostili tři lidi Foto: ČTK/PR/Twitter/ZZS HMP

reklama

Další články

  1. CEFC se zbavila podílu v Canaria Travel

    Byznys ·

    Čínská skupina CEFC se zbavila svého 49,99procentního podílu v cestovní kanceláři Canaria Travel. Ten přitom loni v říjnu koupila od firmy Unimex Group a EH Group. Inf…

  2. Nové referendum? Mluvčí Mayové jej vylučuje

    Společnost ·

    Plán vlády premiérky Theresy Mayové zveřejněný minulý týden představuje jediný způsob, pomocí něhož lze docíit dohody o odchodu Británie z Evropské unie, který bude v …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.