V Praze loni stoupl počet havárií vodovodů, často kvůli korozi potrubí

Hlavní město v loňském roce zaznamenalo zvýšený počet havárií vody. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) registrovaly v pololetí loňského roku 2307 havárií na vodovodní síti, což je o 85 více než loni ve stejném období. Podle mluvčího PVK, Tomáše Mrázka, za nehody nejčastěji mohla koroze potrubí nebo pohyb půdy.   

Haváriemi byla loni nejvíce postižena Praha 4, kde došlo k více než 480 případům. Následovala Praha 9, kde prasklo potrubí v 346 případech, a třetí skončila Praha 6, kde bylo registronáno o tři případy méně. 

„Největší byla havárie v Markétské ulici v Praze 6, kdy bylo bez dodávky vody přes třice tisíc odběratelů. Komplikovaná oprava trvala téměř 25 hodin,“ uvedl mluvčí. Náhradní zásobování pitnou vodou tehdy zajišťovalo 56 cisteren.

Průměrná doba přerušení dodávek klesla z osmi hodin a 21 minut v prvním pololetí roku 2013 na šest hodin a tři minuty.

Kromě havárií vodovodních řadů eviduje PVK také havárie kanalizace. Těch bylo od ledna do června 1823. Za první pololetí roku 2013 jich bylo 1754.

Zdroj: ČTK

V Praze loni stoupl počet havárií vodovodů, často kvůli korozi potrubí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Rusko se ostře ohradilo proti americkým sankcím

    Byznys ·

    Moskva dnes dotčeně a ostrými slovy zareagovala na nové americké sankce, které postihují i řadu klíčových ruských firem. Jejich akcie už dnes na moskevské burze citeln…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.