V Praze 9 vyroste nové datové centrum, postaví ho Foxconn a KKCG

Firma Foxconn společně se skupinou KKCG postaví v Praze 9 datové centrum. Jeho otevření se plánuje na příští rok a především se zaměří na Českou republiku. Podle informací serveru E15.cz má provoz zajistit společný podnik SafeDx. Projekt čeká na posudek antimonopolního úřadu. 

„Jsme přesvědčeni, že současný vývoj v oblasti informačních technologií vytváří nové obchodní příležitosti, obzvláště s vazbou na partnery v Asii,“ řekl serveru ředitel pro informační technologii KKCG Martin Chládek, který očekává, že ve střední Evropě budou expandovat globální a asijské IT společnosti.

Datové centrum bude stát v blízkosti sídla Sazky, kde KKCG už jedno menší datové centrum provozuje. Výkonný ředitel Foxconn Technology Alan MacIntyre uvedl, že poskytované služby nebudou cílit jen na velké společnosti, ale také na malé a střední podniky.

KKCG je mezinárodní skupina spravující aktiva v objemu zhruba 1,6 miliardy eur (cca 43,2 mld. Kč), zaměstnává 2 500 lidí. Zaměřuje se na dlouhodobé investice do oblasti loterií a zábavy, těžby ropy a zemního plynu, technologií, cestovního ruchu, nemovitostí nebo strojírenství. Působí v deseti zemích.

Tchajwanský Foxconn patří k největším exportérům v zemi, loni vyvezl zboží za téměř 120 miliard korun. V Česku Foxconn působí od roku 2000, je jeho základnou pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Firma v tuzemsku zaměstnává 5 500 lidí. Má závody v Pardubicích a Kutné Hoře, kde se montují především počítače Hewlett-Packard a elektronika Cisco.

 

 

Zdroj: ČTK

V Praze 9 vyroste nové datové centrum, postaví ho Foxconn a KKCG Foto: 360b / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Boty Adidas budou v Německu vyrábět roboti

    Byznys ·

    Běžecké boty Adidas budou v Německu vyrábět roboti, firma tak chce snížit náklady a urychlit dodávky zákazníkům na svých hlavních trzích. Firma včera oznámila, že na z…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.